سعیداوی : رعایت اصول پدافند غیرعامل مهمترین راه پیشگیری و مقابله با خطرات است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری باوی :

معاون فرماندار در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان باوی بر حفظ آمادگی و استفاده مناسب از منابع تاکید کرد و افزود : پدافند غیر عامل موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، اصلاح و ارتقاء نقاط ضعف و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و خطرات است لذا رعایت اصول پدافند غیرعامل مهمترین راه پیشگیری و مقابله با خطرات احتمالی است.

سعیداوی گفت: یکی از رویکردهای پدافند غیرعامل آموزش و فرهنگ‌سازی است که با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم  و رعایت اصول اولیه میتوان عاملی مهمی در راستای ایجاد امنیت و آرامش در جامعه عنوان نمود.

وی جاده ساحلی را یکی از پروژه های دانست که در بحث پدافند غیر عامل در شهرستان بسیار مهم و ضروری است و از انجایی که شهرستان باوی دارای جاده ترانزیتی و محور اتصال شمال به جنوب استان خوزستان هست می تواند در مواقع ضروری و حیاتی نسبت به کاهش خطرات و افزایش کارامدی تاثیر بسزایی داشته باشد .

معاون فرماندار بر تسریع در جابجایی منازل کوی مویلحه که در مجاورت وردخانه قرار دارند تاکید کرد و اظهار نمود : متاسفانه بعد از گذشت چند سال از سیل مشکل جابجایی منازل اسیب دیده هنوز صورت نگرفته و بحث تغییر کاربری در سطح استان در حال طی کردن مراحل اداری است لذا مسئولین مربوطه نسبت به جابجایی در شرق جاده شهر ویس تسریع نمایند.

ایشان در ادامه از ارائه تسهیلات توسط بنیاد مسکن جهت مقاوم سازی منازل روستایی خبر داد و گفت : در حوزه روستایی کارهایی از قبیل ترمیم سیل بندها ، ایجاد زیر ساخت ها و تسهیلات جهت مقاوم سازی منازل مسکونی در حال انجام شدن هستند که پس از شناسایی این موارد قبل از بروز حادثه و کاهش خطرات صورت گرفته است.

۲۳۹