فرماندار باوی  : کتاب نقش والا و سازنده ای در گسترش فرهنگ در جامعه دارد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری باوی :

ورناصری در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان باوی که با حضور مدیر کل کتابخانه های استان خوزستان برگزار گردید گفت : بدون تردید کتاب نقش والا و سازنده ای در گسترش فرهنگ هر ملت برای تمام اقشار جامعه خواهد بود لذا متولیان اممور فرهنگی در مقوله کتاب و کتابخوانی و همچنین بالا بردن سرانه مطاله اهتمام ویزه ای داشته باشند.

فرماندار  از فعالیت های مدیریت کتابخانه شهرستان که در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی بخصوص در فضای مجازی تشکر کرد و افزود : گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و همچنین شناسایی و انتشار کتب نویسندگان شهرستان علاوه بر ایجاد انگیزه بین جوانان نسبت به ترویج فرهنگ بومی و محلی باعث رغبت مردم به کتابخوانی خواهد شد که جوانان این شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی فعالیت و مشارکت خوبی داشتند.

وی از برگزاری  برنامه های متنوعی در هفته کتاب و کتاب خوانی خبر داد و عنوان نمود : با توجه به وضعیت ویروس کرونا در کشور با اتخاذ تدابیر لازم برنامه هایی نظر مسابقات کتاب خوانی ، نقاشی ، شعر و غیره در فضای مجازی برنامه ریزی شده است که یقینا با استقبال مردم عزیز بخصوص نسل جوان خواهد شد .

ورناصری از مدیر کل کتابخانه های استان درخواست نمود نسبت به تجهیز کتابخانه ها به ویزه در روستاها و همچنین تامین نیروی انسانی اقدام ویژه ای صورت بگیرد.

۲۳