فرماندار باوی : پیگیری و تا رفع مشکلات با حضور نمایندگان مردم در شهرستان ادامه خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری باوی :

منوچهر ورناصری” در جلسه شورای اداری که با حضور مهندس یوسفی نماینده مردم شهرستان باوی در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل راه و شهرسازی و مدیر کل ورزش و جوانان برگزار شد گفت :  شهرستان تازه تاسیس  باوی متاسفانه بدلیل نزدیکی به کلانشهر اهواز فاقد زیر ساخت های حیاتی و ضروری است و در تلاش هستیم با دعوت از نمایندگان مردم شهرستان باوی در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل نسبت به رفع این محرومیت ها اقدامی موثر صورت بگیرد.

فرماندار” گفت : با توجه به اینکه رودخانه کارون از وسط شهرستان عبور میکند و داشتن وجود شبکه آبیاری که می بایست بیش از ۱۷هزار هکتار را زیر کشت ببرد ولی متاسفانه مشکلات کشاورزان در نحوه تامین نهاده های کشاورزی ، آبیاری زمین های کشاورزی و کشت های مختلف  وجود دارد که در صورت رفع این موانع در حوزه اشتغال می توان خیلی از جوانان بیکار را مشغول نمود لذا ضرورت دارد پیگیری های لازم توسط نماینده محترم انجام گیرد.

وی” از نبود طرح جامع فاضلاب در شهرهای شهرستان خبر داد و افزود : نبود شبکه فاضلاب باعث بروز مشکلاتی از قبیل بیماری های عفونی می شود که بخصوص در شهر شیبان با توجه به جمعیتی که بیش از ۵۰ هزار نفر دارد ضرورت دارد نمایندگان محترم نسبت به ایجاد شبکه فاضلاب از طریق پروژه های ملی پیگیر نمایند.

ورناصری” یکی دیگر از مشکلات موجود نبود زیر ساخت های لازم در حوزه ورزش دانست و اظهار نمود : با توجه به پتانسیل بسیار خوبی که در شهرستان وجود دارد و داشتن تیم های که در مسابقات کشوری فعالیت دارند و باعث افتخار استان هستند اما ورزشگاه ها از لحاظ زیر ساخت های لازم از جمله ( روشنایی ورزشگاه ملاثانی ، چمن ورزشگاه شیبان ،سالن هندبال و استخر ) برخوردار نیستند که در بعضی مواقع از امکانات اهواز استفاده می شود که بسایر سخت می باشد .

در ادامه جلسه نماینده مردم شهرستان باوی در مجلس شورای اسلامی گفت : یقینا با همدلی و بصورت تخصصی وارد شدن به این مسائل و مشکلات می تواند با برنامه ریزی مناسب و زمانبدی دقیق ضمن نتیجه گیری بهتر از هدر رفت منابع جلوگیری بعمل آورد.

مهندس یوسفی افزود: با توجه به کمبود اعتبارات شروع پروژه جدیدی غیر از حوزه آب و فاضلاب که بسیار مهم هست  بسایر سخت خواهد بود لذا طبق تصمیم در مجمع نمایندگان مجلس استان مقرر گردید ابتدا با اولویت بندی پروژه های نیمه تمام را تکمیل نماییم که خود باعث رفع بسیاری از مشکلات و موانع در خدمات رسانی مطلوب مردم عزیز خواهد شد.

وی از تشکیل جلسات تخصصی در حوزه های کشاورزی ، آب و فاضلاب ، پروژه های عمرانی نیمه تمام و ورزشی با حضور مدیران استانی در شهرستان برگزار خواهیم کرد تا به جمع بندی و برنامه ریزی به نتایج مطلوبی برسیم که ضرورت دارد مسئولین ادارت در شهرستان کلیه مشکلات با راهکارهای پیشنهادی مهیا نمایند.

مهندس یوسفی در پایان گفت : تا پایان شهریور تعداد سه پروژه ورزشی چمن مصنوعی در سطح شهر و روستا و همچنین روشنایی ورزشگاه شیبان و چمن مصنوعی ورزشگاه شهر شیبان تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

.

۷۶